Mobilok a Valentin-napi hazugságvizsgáló szerepében

Itt a Valentin-nap, mely nemcsak Európában vagy a tengerentúlon, de mostanra már Ázsia egyes országaiban is a szerelem, a szerelmesek ünnepe. Dél-Koreában például, akárcsak hazánkban, ilyenkor előkerülnek a szokásos ajándékok (mindegy mi, csak rózsaszínű vagy vörös legyen, ha más nem, legalább a csomagolása), az éttermek este megtelnek turbékoló párocskákkal, és a szolgáltatók legnagyobb örömére szilveszter után először ismét kulcsszerephez jutnak a mobiltelefonok. Míg mi jellemzően SMS-eket írunk szerelmünknek, addig Dél-Koreában már egy sokkal praktikusabb valentin-napi felhasználási módot is találták a mobilkészüléknek: ki tudna ellenállni egy olyan telefonnak, amelyik elárulja, hogy párunk szerelme mennyire őszinte?

A koreai KTF mobilszolgáltató nemrég bevezetett extra csomagja, a Love Detector segíthet a kapcsolat megerősítésében vagy éppen a csalfa érzelmek leleplezésében: a cég által alkalmazott technológia hanganalízist végez a beszélgetés során, így a hívó fél azonnal képet kaphat arról, hogy a vonal túlsó végéről mennyire őszinte és szenvedélyes érzelmek áradnak felé. A szolgáltatás egyébként nem koreai találmány; korábban egyebek mellett amerikai, német, japán és török mobilcégek is elérhetővé tették már, sőt egy Skype-pal együttműködő, PC-s verziója is létezik.

A Love Detector videotelefonálás közben egy szerelmi hőmérőt jelenít meg a kijelzőn, ez azonban önmagában még kevés az ítélethozatalhoz – gondolhatták a szakemberek –, ezért a beszélgetés végeztével egy kiértékelő szöveges üzenetet is kap a hívó fél, amiben egyebek mellett a másik oldal reakcióit és figyelemfokát elemzi az egyébként teljesen automata rendszer.

A szolgáltatás egy teljes hónapra vagy akár egyetlen hívásra is igénybe vehető, a havi díj körülbelül 280 forintnak megfelelő dél-koreai vonba kerül, az egyszeri díj ennek az összegnek az ötöde.

Azóta történt

Előzmények