Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Yany #37024 üzenetére

    Lényegében a GCN-től nem érdemes magas órajelet várni. Ez vagy arch vagy gyártástechnológiai probléma. 1300 felé egyszerűen nem fog menni. Igazából 3 dolgot kéne megtudni:

    1. A Kaby Lake G-ben lévő Vega M GH (1536:96:64) azonos órajelen játékokban hogyan viszonyul egy normál (2304:144:32) és egy agyonvágott Polaris-hoz (1536:96:32)?

    Itt kiderülne, hogy az AMD hülye a saját GPU-ihoz vagy az Intel a hülye hogy feleslegesen kért ennyi ROP egységet. De ez számomra nehezen hihető, hogy az AMD ennyire hülye lenne. Simán lehetne több ROP-ot beletenni a GCN-be.

    2. Mit tud a Vega / Polaris, ha a TSMC-nél gyártják?

    Lehet a licenszelt Samsung 14LPP ennyit tud. De számomra ez szintén nehezen hihető, szerintem inkább architekturális probléma az alacsony órajel.

    3. Mi lenne, ha a játékok sokkal compute-nehezebbek lennének? A GCN-ek megtáltosodnának? Talán a ray-tracing lenne ez, de ehhez előbb még sávszél is kell, másrészt az NV-nek erre van fixfunkciós egysége ellenszernek. Az NV nagyon jól tudja, hogy nyers compute-ban relatíve gyengék.

    Erre nagy valószínűséget látok, de úgysem most fog kiderülni. Meg ott a Turing, aminek a pixel fillrate-je (ROP teljesítménye) nem változott, aztán mégis gyorsul a Pascalhoz képest. De lehet csak az extra sávszél hozza ezt a pluszt, amiből új kérdés keletkezik:

    +1: Milyen lesz a Vega 20 játékra? A dupla memória sávszél hoz-e csodát?

    Én várom a csodát. :D Mert ha nincs, akkor a GCN egy szar szemét szarchitektúra.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Z10N

    veterán

    válasz Yany #37024 üzenetére

    "igyekszel megmagyarázni a miértet az energiahatékonyságban való lemaradás kérdésében, de az a helyzet, hogy a piacot alapvetően nem ez érdekli"
    Nem igyekszem, mert ez teny. Ha nem hiszed el, akkor tanulmanyozd lezso6 kollega elobbi kommentjet. Ezen kivul mi koze ennek, hogy a piacot mi erdekli?! A perf/watt mutatorol volt szo, ami a konzumer vasarlokat erdekli. Erdekes modon megis compute heavy kartyakat vettek a banyaszok, akiket ez A) nem erdekelte B) finomhangoltak maguknak, akar bios-szinten is. Sajnos az AMD tulfeszel mar evek ota. Allandoan finomhangolni kell, ami mar a hozzaertoknek is kisse unalmas, de ez van ha hozni kell az eloirast.

    "Ráadásul az RTX kártyák hatékonyságával kapcsolatos észrevételeidet sem értem, pont hogy a legjobbak közt vannak a csúcskártyák."
    Ki mondta, hogy barmi gond van veluk? Tovabbra is jok, de mivel az uarch eltolodott egy iranyba a hatekonysag is valtozott.

    Csak pelda:
    gtx1080, 16nm, 2560cc, 1607/1800, gddr5x, 180w, 7.2B
    rtx2080, 12nm, 2944cc(+15%), 1515(-6%)/1710(-5%), gddr6, 215w (+19,4%), 13.6B (+88,8%)
    GV100, 12nm, 5120cc, 1200 base, hbm2, 250w, 21.1B

    Az utobbin a gddr6 kevesebbet fogyaszt es a 12nm-bol nem sok ervenyesul (hozadeka: kisebb fogysztas es magasabb orajel), az orajeleket meg 5-6%-kal csokkentettek is, de osszesegeben tobbet fogyaszt, mint amennyit kellene. Persze ertheto, mivel a kompelxitas a compute hevy iranyaba billent (rt, tensor, stb.), ami latszik is a mereten es a tranzisztorok szaman.

    "Nézz meg mármilyen perf/watt grafikont."
    Hivatalos specifikaciokat nezk csak.

    "Top kategóriás termékkel egy ilyen chartnak nemhogy a tetején, de már a közelében is végezni nem kis fegyvertény, akár zöld, akár piros szemüveggel nézzük a számokat."
    Ezt hol vontam ketsegbe?! Tovabbra is vezetik a perf/watt mutatokat, ez teny. Onmagukhoz kepest egy masik iranyba mozdultak, ami az eddigi mutatokat megvaltoztatja. Minnel jobban elmennek az RT iranyaba annal rosszabb lesz ez a mutato.

    Ui: De zarjuk rovidre, mert kezd VS lenni.

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Új hozzászólás Aktív témák