Új hozzászólás Aktív témák

  • run4fun

    tag

    Sziasztok!
    Kamerarendszert szeretnék összeállítani az új házunkhoz. Segítenétek kérlek?
    1.Hány db kamerát tervezel (kültéri/beltéri)? Kültéri, csatoltam egy képet egy lehetséges tervvel és 3 kamerával, de ha máshogy jobban/ideálisabban le lehetne fedni, akkor örömmel veszem a tanácsokat (bal oldalról az ikerház másik fele van, kerítéssel elválasztva, nincs a képen)
    2. Később lesz-e bővítve? Nem valószínű.
    3. NVR (rögzítő) kerül-e a rendszerbe? Akár kerülhet is, Home assistantbe szeretném integrálni majd a kamerákat.
    4. Mekkora területet szeretnél figyelni (milyen messze van a kerítés és az utcafront)? Képen látszik
    5. Kellenek-e "okos" funkciók (arc/személy/gépjármű felismerés)? Nem
    6. Külföldi vásárlás szóba jöhet-e (eu raktárból, plusz költség nélkül)? Igen
    7. Mennyi pénz lenne a vásárlásra? Ár - érték arányban legyen megfelelő, annyi pénz van rá, amennyi szükséges.
    Kiegészítő kérdések, nem kötelező válaszolni:
    8. Kell-e színes éjjeli kép (drágítja a kamerát és köztéri világítás ajánlott)? Nem
    9. SD kártya foglalat kell? Ha ki tudja váltani az NVRt (tárolja a felvételt és vissza tudom nézni, más miatt nem kéne az NVR nekem), akkor jó lehet.

    -----
    Amire először gondoltam:
    Van egy 16os non-poe switchem, aminek 3-4 portjából csinálnék Poe injectorral Poe portot 3 vagy 4 Reolink kamerának (típusra még nincs ötletem). A kamerákba sd kártya menne, így elméletileg vissza is tudnám nézni a rögzített felvételeket, valamint Reolink integrálható Home Assistantba is.
    Sosem volt kamera rendszerem és zöldfülűként ilyen megoldásra gondoltam. A linkelt képen látható, hogy a terasztető és oldalt az előtető eléggé beleszól az elhelyezésekbe és így van pár vakfolt. Ha tudtok praktikusabb elhelyezést, azt szívesen veszem. Köszönöm szépen! :R

Új hozzászólás Aktív témák