Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kbalage2

    aktív tag

    válasz DeFranco #59012 üzenetére

    A Boost lassan kifutó szett lesz, app támogatás 2024-ig várható. Utána (és addig is) a Powered Up appal vezérelhető, ez az amivel a FW frissitést lehet egyébként elvégezni. Ez is vizuálisan kódólós LEGO app, viszont hiányzik belőle az összes Boost-specifikus instrukció illetve hang, összetett vezérlőelem stb, cserébe a jelenleg kapható motorok és szenzorok egy része használható vele.

    A szettben jók az alkatrészek, szerintem jópofák az építmények is, de azért nagy fokú programozási mágiára és lehetőségekre ne számíts. Cserébe ha a gyerek már túllép a blokk-alapú programozáson akkor python is fut rajta :)

    Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

  • kbalage2

    aktív tag

    válasz DeFranco #59032 üzenetére

    2024-ig várható technikai támogatás, addig lesz elérhető az app store-okban, de tartalmi frissítés már nem várható.

    Írásban részletezni a funkciókat szerintem eléggé nehézkes, javaslom hogy töltsd le az appot, nézd meg, az alapok a szett nélkül is látszanak. Egyébként meg egy 5 éves szettről beszélünk szóval kismillió videó van róla a neten amin láthatod hogy milyen a felület és az építmények.

    Utódja nincs és nem tudjuk hogy lesz-e, a7 51515 Mindstorms Robot Inventor-t is éppen most szántotta be hirtelen a LEGO szóval a nagyközönségnek szánt programozós-robotos vonal jövője most teljesen bizonytalan. Oktatási vonalon létezik a Spike Prime és fiatalabbaknak a Spike Essential, de azoknak teljesen tantermi a tematikája, kisebb építmények amiket egy óra alatt össze lehet rakni és csinálni rajtuk vmi programozási gyakorlatot.

    Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

  • kbalage2

    aktív tag

    válasz DeFranco #59070 üzenetére

    Azért nézettség alapján sztem ki lehet szűrni hogy melyik videóra érdemes kattintani :) Shameless self promotion-ként nekem is van vagy 3 régi videóm az alapszettről (itt láthatod őket), illetve a kapcsolódó Powered Up rendszerről kismillió egyéb. Nem délpaki, ez még a régi feliratozós rendszerben készült :D

    Volt már precedens app kivezetésére, az apk működni fog továbbra is. Plusz a Powered Up appban programozható lesz a hub a továbbiakban is.

    Svájci hallgatóinknak szolgálati közlemény - csütörtökön nyit a helyi Brand Store

    [ Szerkesztve ]

    Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

  • balint82

    senior tag

    válasz DeFranco #59150 üzenetére

    Amúgy brutál moc-ok készülnek Bionicle - ből, egyik másiktól leesett az állam.

    Google Pixel 4a

  • sb

    veterán

    válasz DeFranco #59012 üzenetére

    Szia!

    Erre válaszolni akartam csak kicsit hosszabb lett, most értem el idáig. :)
    Szóval nekünk megvan a készlet. Hozzánk is a fiam 7 éves kora körül érkezett, bár nálunk már volt előélete a dolognak korábbról a Technic hub-okkal és motorokkal ennek a vonalnak.

    Amit kbalage írt abban szerintem a nagy része benne volt. Amivel kiegészíteném ill. árnyalnám, hogy szerintem pár téma épp inkább előny, vagy legalábbis nem hátrány amiről szó volt.

    Programozhatóság:
    Az, hogy több app-al is megy, nem csak a sajátjával szerintem inkább előny mintsem bonyolítaná a helyzetet. Nálunk sokkal inkább megy az "univerzális" Powered Up app, mint a sajátja. (Ezt az utóbbi időben próbálják is fejleszteni épp ebbe az irányba, hogy lehetőleg mindent kezeljen és ne 2-3 féle app kelljen majdnem ugyanahhoz aszerint, hogy Boost, Technic, City-ről van szó.)

    A PU-ban "elemi" kockák vannak, van programozási és távirányítási felület készítési mód is, más hub-ot, eszközt is vezérel: így össze lehet integrálni más cuccokkal is, pl. egyszerre két hub és a Boost-on kívüli motorok, eszközök is mehetnek. Tehát ez szerintem nagyon kinyitja a lehetőségeket...
    A saját Boost app pedig specifikusabb: vannak Boost funkciós programkockák amiket a másikban elemi cuccokból kéne összerakni, a saját modellek vezérlésére és építésére van összerakva. Ilyen szempontból butább szvsz de fontos, hogy erre is szükség lehet mert egy 6-7-8 évesnél sokszor túl nagy a szabadságfok a másik app-ban szerintem. Néha a kevesebb jobb a saját app-ban. Ha pedig vannak saját ötletek, rájön mik a függvények, egymásba ágyazott kódok, stb... akkor lehet a másikat nyomogatni.
    Vagy egy prózaibb oka is, hogy a saját, limitáltabb app jó lehet kezdésnek: a nyomkodással töltött idő. Nálunk simán fejlődne folyamatosan a gyerkőc, egy rakás dologra egyedül is rájött, pl ez a függvényesdi... de volt már, hogy a gyérül dokumentált leírás mellett Balázs videóját nézve kezdett bólogatni, hogy: ja igen ő tudja, hogy ezt így kell használni... bár leírva, bemutatva sehol nem volt. :D
    Viszont hiába fejlődik, nálunk pl. a képernyőidő miatt ez limitálva van, ez a kötetlen kódolás viszont jóval időigényesebb.

    Összefoglalva, hogy milyen lehetőségek vannak: csak blokkos programozás vagy komolyabb, vagy blokkoson belül is saját, specifikusabb vs univerzális: az a legjobb ha minden van, mert változó, hogy melyik szakaszban mi fekszik neki.

    Ami még említve volt, hogy vannak 3rd party megoldások, blokkosból is érdemes szerintem ránézni pl. az SBrick Pro app-ra, ez is egy fokkal még több lehetőséget biztosít, bár vannak hiányosságai is. Későbbre pedig vannak komolyabb cuccok is.

    A jövője: A fentiek alapján mire elvágják a Boost-ot (is) valószínűleg nem is arra lesz igénye már... de erre tippelni sem mernék mi lesz, szerintem annyira nem látni a logikát a Lego fejlesztésében. A Boost (app) kiesik, a PU univerzálissá tétele már régebb óta cél. A Mindstorms is félig benne van, a Prime vonallal meg van egy másik vaskos lába, mégis megszűnik. Nem látok logikusnak tűnő következő lépést. :) De így is elég sok lehetőség van és mind biztos nem lesz beszántva.

  • sb

    veterán

    válasz DeFranco #59548 üzenetére

    Igen, ez kimaradt pedig írni akartam. Túl sok minden volt...
    Mi tablettel használtuk, nekem a blokk alapú rész (de igazából bármi) elég nehézkesnek tűnik telefonról.

    Eszköz-kompatibilitás szinten is volt némi rossz tapasztalatom, ha jól emlékszem a PU app ment kb. mindennel, a Boost appnál voltak gondok: leállt, töltési képernyőn nem ment túl, lassú volt. Most egy amazonos Fire HD-n használjuk ami nem egy csúcs tablet, ezen gond nélkül és gyorsan fut.

    A programozásnál akkor a Boost rész ami kötöttebb, a gyári modellekre koncentrál akkor valószínűleg inkább érdekes lesz nálatok mint hosszabb életű.
    Igazából így, hogy nálunk is megelőzte a szabadabb programozás az irányított tanulást, itt sem volt hosszú életű a Boost rész. Annyit azért hozzátett, hogy ezekkel is jól el lehetett szórakozni, kevesebb ráfordított idővel. Plusz a gyári modellek azért szórakoztatóak.
    Bár asszem mindegyik még így sem épült meg, gitárból csak a felet láttam emlékeim szerint ami működött de még hiányzott róla ez-az. :D
    Nagyobb részben meg megy a PU+SBrick. Pybrics-et még nem próbáltunk pedig már nyaggatott az fw frissítéssel és később talán a legjobb cuccnak tűnik, a Scratch próbaképp már megvolt.

    Ja és a gyári fw frissítést írtad még, az abszolút egyszerű. Fel is dobja emlékeim szerint PU-ban de talán vmi hosszan nyomásra is lehet force-olni aztán meg kb. magától lefut.
    Ez is úgy működött, hogy vmi problémánál gondoltam ráfrissítünk de én nem tudtam hirtelen hogy kell ha nem ajánlja fel... a gyerek meg megmondta. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák