Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz PSti #15 üzenetére

    A Vivaldi már most megelőzte tudásban az Otter Browsert, és innentől csak nyílni fog az olló. Böngészőt manapság már külső böngészőmotort használva sem lehet hobbiprojektként fejleszteni, annál sokkal erőforrásigényesebb, minthogy 2-3 lelkes ember összedobja azt.

    amadeus11: a nagyítás még erőteljesen bugos

    blash: Én sem átszkinezett krómra számítottam, már-már bizakodtam, hogy végre...
    Ha letöltöd és telepíted, akkor azonnal észre fogod venni, hogy messze több, mint egy skin, és más mint a legtöbb Chromium fork. Tele van olyan feature-ökkel, amelyeket a Chromium nem tud (és a mostani Opera sem), de a régi Operában megszokottak voltak (például nem tudok más Chromium alapú böngészőről panelek támogatásával). És az az igazán mókás, hogy ezen feature-ök között van olyan, amelyről azt nyilatkozták Opera fejlesztői, hogy nem igazán megoldhatóak Blink alapokon, vagy rengeteg meló megoldani ...

    Impresszív kezdés, ha így folytatják, akkor a mostani Operáról nagyon hamar le fog morzsolódni a régi O15 előtti időkben felépített, feature-öket és testreszabhatóságot váró és elváró userbase.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Cathfaern #43 üzenetére

    Ez a legegyszerűbb módja a látványos felhasználói felület létrehozásának, hiszen a HTML motor már úgyis ott van. Csak a mostani gyorshívó látvány- és funkcióvilágát natív kóddal három teljesen különböző operációs rendszerre megírni iszonyatosan nagy meló lenne. De ez nem újdonság, például az új Operában is HTML alapokon van a gyorshívó/könyvjelzőkezelő megvalósítva.

    Az Application\1.0.83.38\resources\vivaldi\bundle.js fájl tartalmazza többek között a gyorshívó kódját.

    A Node.js-t a fejlesztéshez használhatják (az npm erre utal, valamilyen Grunt/Gulp/pure npm alapú buildfolyamat végén esik ki nekik a vivaldi mappa tartalma), és a React a belső oldalakhoz kell nekik valószínűleg.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz sz.balazs.95 #74 üzenetére

    Chromium fork, Blinket használ, de host ablakból sajátot írtak. Ugyanezek igazak az új Operára is.

    Cathfaern: a Chrome felületének jelentős része szintén web alapú. Ami a normál böngészőterületen látható (weboldal, új fül, beállítások, ...) az mind-mind HTML, sőt, még a Web Inspector is. A motor natív, és a motor köré épített ablak, és a motor adatokkal történő ellátását végző kód egy része még. De natívnak tűnő esetben is dolgozhat webes logika, például a címsorba gépeléskor omnibox extension telepítése után karakterenként hív JS kódot, vagy egy reklámblokkoló telepítésekor az összes HTTP kérés előtt/alatt/közben is futhat JS kód.

    Ahogyan Jim-Y is írja: valamit valamiért. Némi teljesítményt (ami szerintem egy számjegyű százalékban mérhető csak*, ha ésszel teszik) feláldoznak a gyorsabb fejleszthetőségért és multiplatform működésért cserébe.

    * IIS alatt futó Node.js és ASP.NET összehasonlító tesztek alapján gondolom ezt

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák