Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    őstag

    válasz Busterftw #18 üzenetére

    Ilyeneket én is tudok írni, ezt figyeld: tanuld meg, mit jelent a hegemónia: nem piaci részesedést, hanem hatalmi fölényt más entitások és államok fölött. Mivel kína ezt elő tudja állítani magának, nem függ az usa-tól, megszűnt a tőlük való függősége, mint ahogy minden olyan állam fölött megszűnt az usa chiphegemóniája, akinek az usa nem adott el processzorokat, mert már kínai forrásból hozzá tudnak férni a processzorokhoz.

    AI, GPU: Azzal egyetértek, kína AI és GPU megoldásai gyengék, csak a low endet kapargatják alulról. Ezek viszont nem kritikus fontosságúak egy nemzetgazdaság számára.

    Én kíváncsi lennék, mit definiálsz csúcstechnológiának, amibe a Zhaoxin nem fér bele? Például azokat az új generációs desktop ryzen3 processzorokat tartod annak, amelyekhez a fogyasztás közel duplázása kellett a plusz másfél ghz gyári tuninghoz, hogy gyorsabb legyen az egy-két generációval korábbi ryzenekhez képest?
    Mert a nem-oem zhaoxinos alaplapokon is lehet birizgálni az órajelet ám...

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák