Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz syberia #29 üzenetére

    Mi van, ha vallás mindig van? Konkrét vallás nélkül, csak nem látjuk a hit keretrendszerét. Korunkban a kapitalizmus lehet egy világvallás, tehát a sok eladott termék magas haszonnal, a jó forrása a közhiedelemben. Aki ezt kétségbe vonja az komcsi, ami megfelel a pogánynak. Erős vallás az utazás is, tehát aki utazik a különböző, erre berendezett pontjaira a világnak, az világlátott és boldog ember, mint a zarándok, benzinszentek stb.. Utólag lehet megállapítani, hogy mi volt az aktuális vallás, ami lehet a klasszikus vallásokhoz képest kiforratlan és céltalan.

    [ Szerkesztve ]

    Kérek egy számot a jútútú

  • peppa

    tag

    válasz syberia #29 üzenetére

    Azt gondolom, hogy az állításaid azon alapulnak, hogy a Mesékben / Vallási könyvekben leírtak nem egyeztethetőek össze azzal, amit a kinti világban józanul tapasztalunk. A gyerek is előbb utóbb azt tapasztalja meg, hogy a mese nem történhet meg így a világban, pont, mint mi a felnőttként a bibliával. Egy gyereknek épp abban a korban amikor ez bekövetkezik, a külső fizikai világot kell felfedeznie és azzal bizony nem fog egyezni a mese.

    Régóta foglalkoztat a téma, 10+ év megfigyelései vannak benne.

    Ez a viszonyulás addig a pontig állja meg a helyét, amíg valaki a külső, objektív, fizikai világra vonatkoztatja a meséket és valllási írásokat, tényleges aranyesőre és vizenjárás csodájára gondol.
    Ez egy világnézeti, fogalmi csapda, méghozzá a materialzmus csapdája, mert mindent oda képzelünk már el, az anyagba és azanyagban ható erőkrbe, energiákbe, egyéb fizikai folyamataiba. Ezen kívül egyre nehezebbé válik bármit is elképzelni.
    Felnőtteknél a józan tábort taszítja a megmagyarázhatatlan csoda, a hívő tábor pedig a csoda nélkül (ha mondjuk cölöpökön járt volna) lehet, hogy nem is tudna hinni a jelentőségében.

    Szerintem csak olyan valaki segíthet ennek feloldásában, akinek saját tapasztalata van ezekről a nem fizikai dolgokról, nem pedig gondolatai. Amit mondani fog erről, az jó eséllyel nehezen lesz értelmezhető kitartás, a korábban tapasztaltaktól átmenetileg elvonatkozatni képes, tiszta gondolkodás és jószándék nélkül.
    Sok ilyen ember és írás létezik, pl.. Goethe, akinek ma nagyon nehéz megérteni a természetmegfigyeléseit, vagy éppen a színtanát, amire a legbüszkébb volt.

Új hozzászólás Aktív témák