Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Janos250

    őstag

    válasz ZTE_luky #8003 üzenetére

    Nekem tetszik.
    Ha a hullámot akarod, akkor - szerintem - jó a bekötés is.
    Mindenképpen ESP32-t javasolok.
    Ha gondolod, tehetek fel működő komplett programot, ami a tutorial céllal készültek egyike, csak még nem volt időm a dumát is megírni mellé. A célja miatt jól el van benne különítve minden, ha egy pici lövésed is van a programozáshoz, akkor megérted, és változtatni is tudod.

    Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz ZTE_luky #8003 üzenetére

    Egy-egy alatt egyetlen pixelt értesz lécenként? Biztos, hogy ilyen kicsiben szeretnéd megépíteni?
    Ha már lúd, akkor legyen kövér! :D Én akkorára méretezném minimum, hogy a szalagok vágási pontjai pont kiadják a lécek hosszúságát. 12V-os szalagnál hármasával vannak csoportosítva a ledek, 5V-osnál ugye darabonként vágható. Én több pixelt raknék egy lécre, de te tudod. Vagy vennék 120 led/méter szalagot. Függ a fal távolságától is, minél közelebb rakod, annál jobban elkülönülnek majd a pixelek. Pl 5 cm vagy kisebb légrésnél már elgondolkodnék a nagyobb sűrűségű szalagon.
    A másik érdekes dolog meg a ledek sorba fűzése lesz. Mondjuk nem fizikailag, hanem leprogramozni a random helyeken lévő pixelek animációját. Ehhez kell majd vmi táblázat, ami a sorba kötött pixelek sorrendjét vmi 2D-s mintázat alapján rendezi át, lehetőleg oszlopokba és sorokba rendezve a könnyű animálásért.
    A Nano több mint elég erre a feladatra, az időzítéssel nem kell foglalkozni, azt a könyvtár megoldja.
    Viszont azt tudni kell, hogy Atmel328p-n csak szoftveresen egy ún. bit-bang technikával lehet meghajtani a szalagot, ami amúgy teljesen jól működik, viszont az egyik mellékhatása, hogy kikapcsolt megszakításokkal tudja csak frissíteni a szalagot. Ez azt jelenti, hogy amíg adatküldés van, addig nem tud fogadni semmilyen beérkező jelet. Vagyis a távirányítás nem fog működni, amíg animál. Ezt csak megkerülni lehet az animáció szüneteltetésével, amíg beolvassa a beérkező parancsot a proci.
    Használhatsz kedved szerint FASTled, Adafruit könyvtárakat, amikhez tonnányi tutorial található. De vannak ezeken kívül még más könyvtárak is. Én egy ún. FABled-et használtam előszeretettel, mivel teljesen sallangmentes és csak a megjelenítéshez szükséges kódot tartalmazza, így nagyon kicsi és gyors a kódja.
    Ezzel a könyvtárral én 300 db ledet (5 méter szalag) programoztam dupla pufferrel minimum 30 fps-el.
    A színkerék animáció nem egy komplex függvény, még a fade-in fade-out effekttel sem, így én amondó volnék, hogy a Nano-val könnyedén meg tudnál hajtani akár 1000 pixelt is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák