Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Ribi #89045 üzenetére

    WTF? Védőföldelés nélkül csúnya dolgok történhetnek. Pl:

    Engem kiskoromban (~1995) állandóan megvágott a Videoton nagy torony erősítőjének hangerőszabályzója. Féltem is tőle, mint a fene, nem értettem mi van. Szóval valami nem stimmelt. Ráadásul apám nem értette mi van, őt sosem vágta meg. Valószínűleg jó "vezető" voltam. :D S ugyan a Videoton 6383 egy szar erősítő, elektronikailag rendben volt, nem volt hibás. Viszont nem volt védőföldelése, a nullát vezették ki a házra. Azonban a nulla az nem mindig egyezik a földdel, ezért vágott meg. Kb 10 évvel később elköltöztünk, helyhiány miatt megörököltem a hangszettet. Onnantól kezdve sosem csípett, máig megvan. Annyi baj van csak vele hogy kategóriájában is egy kalap szar, ahogy a DC3010 hangfalak is.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz Ribi #89045 üzenetére

    Gondolatmenetedet kiegészíteném, mert ha az az eszköz épp a védelem leválasztása után lesz hibás? I. érintésvédelmi besorolású eszközöknél sosem szabad megszüntetni a burkolat (ill.: védőveztők és érintkezőik) által biztosított alapvédelmet, vagy nem a saját szavaimmal: "Minden olyan elektromos szerkezetet, ami az első érintésvédelmi osztályba van sorolva szigorúan tilos a védővezető csatlakozásának a hiányában használni.", ugyanis fázisfeszültség kerülhet a villamosan vezető burkolatra, ami érintés ellen így nincs védve, kész a baj.
    Persze, ha ért a villanyhoz az illető, elég óvatos és van némi sütnivalója az erősáramról, akkor saját felelősségre ahogy gondolja...
    Csak azért írom ezt le, hogy nehogy nyakig merüljön a készükéiben mindenféle erősáramú beavatkozásra bárki, akinek lövése nincs ehhez, de az olvasottak alapján felbátorodott.
    :R

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Új hozzászólás Aktív témák