Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz dabadab #11 üzenetére

    ha esetleg valaki nem ismerné :) [link]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • (Kolombusz)

    veterán

    válasz dabadab #15 üzenetére

    Ugyanigy az MS-nek is megvannak ezen szolgáltatásai.
    Az MSN portál maga pedig egy sokkal változatosabb, sokszinű portál, amilyen a ''letisztult'' oldalairól hires googlenek nincs.

  • kamikaze boci

    őstag

    válasz dabadab #56 üzenetére

    RFC-kben is ugyanúgy keresztül gyömöszöli a saját hülyeségeit egy-egy befolyásos tag, ugyanúgy követnek el hibákat, ráadásul évekig elrágódnak marhaságokon. A szabványosítás gyorsabban megy, ha egy cég diktál. Aztán, ha a mór megtette a kötelességét, a mór mehet.

    egyéb állatfajták

  • FTeR

    addikt

    válasz dabadab #59 üzenetére

    a példa elég rossz, tekintve, h az o12 alap formátuma nyílt és már szabvány is. ráadásul novell épp a minap adta ki az ooo-s változatát. plusz a régebbi mso-khoz is letölthető a kiterjesztés.
    de ez elmondható a legtöbb új formátumról, leíró-/programnyelvről, amivel mostanában kijött az ms.

  • tkazmer

    addikt

    válasz dabadab #56 üzenetére

    Nem, az a helyzet, hogy komolyan gondoltam, de az emailes példa valóban nem volt jó, az viszont bizonyos, hogyha win helyett lenne ezerféle linux, akkor sokkal tobb lenne a kompatibilitási probléma. Persze, az ms féle szabvány az úgy szabvány, ahogy az ms megcsinálta, adott esetben minden bugjával együtt, de legalább egy olyan dolog, amit minden ms-es szofverrel ellátott gép ismer.
    Az internet szabványainak ''nagyszerűségére'' meg jó példa, hogy ahány böngésző, annyiféle képpen jelenik meg egy adott weboldal.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz dabadab #64 üzenetére

    Én más szemszögből nézem a dolgot, ugyanis kicsit furcsának találom, hogy a kisebbségnek kelljen a többségnek igazodnia.(ha jól értem a célzást).
    Ugye jóval több IE felhasználó van, mint FF, Opera stb összesen, és ha ez így van, akkor lehet, hogy nem az IE-nek kellene hozzájuk igazodnia.
    Igaz, az alternatív böngészők számbeli többségben vannak, így ezen az alapon inkább az IE-nek kellene a szabványok komolyabb támogatására koncentrálnia, de minek csinálja, ha egyszer a legtobb weblap úgyis esősorban IE re van optimalizálva. Vagyis ebben a többség-kisebbség játékban szerintem 2:1 az IE javára.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • FTeR

    addikt

    válasz dabadab #75 üzenetére

    ez ilyen tyúk/tojás.
    IE6 előbb volt, mint sok most aktuális ajánlás, az IE7el meg későn kapcsolt az ms.
    azokról a megoldásokról nem is beszélve, ami eleinte csak az IE-ben volt és később némi fazonigazítás után lett ajánlás (lásd pl XMLHttpRequest).
    plusz a w3c továbbra is ajánlásokat ad ki. nem mintha a szabványnak lenne bámilyen kötelező érvénye.

    az is ront az összképen, h a w3c nem képes véglegesíteni az ajánlásait. és a verziók között még ellentmondásokat is hagy.

    szerk: érdekes egyébként, h ha pl van egy ms kvázi szabvány (de facto). akkor hatalmas hőstett előállni egy új kezdeményezéssel. az mstől viszont hatalmas gonosztett ugyanez. sőt még az is, ha az egyébként saját kvázi szabványát akarja lecserélni egy egyébként józan ésszel belátható jobb megoldásra és nem pártol egy egyébként egyértelműen ms ellenes kezdeményezés mellé.

    [Szerkesztve]

  • FTeR

    addikt

    válasz dabadab #78 üzenetére

    ahogy én látom, a LSB puszta léte bizonyíték a problémára.
    ezzel is hatékonysághoz és az elmélet vs. gyakorlathoz jutunk. az LSB is a probléma megkerülése tett kisérlet**, semmint annak megoldása (egy nagyobb jó érdekében).

    **az, h ez mennyire sikeres, az többnyire esetfüggő. minden ajánlás/szabvány ezért születik. én a nagy linux egységben sem bíznék vakon, lásd SUSE kiközösítés. linux(ra) fejlesztők között is uganúgy feszülnek az érdekek, mint bárhol máshol. ez lenne ügye a belső verseny. kérdés, h a belső rivalizálás mennyire segíti előre a közös érdeket.
    az LSB is egy mesterségesen gerjesztett problémára kíván megoldás lenni.

    mint írtam, vannak akiknek ez egy kis áldozat a nagyobb jó érdekében, a választás és egyéb szabadság jegyében.
    persze az már egy másik kérdés, h valóban a választás szabadságát biztosítja az, amikor 1 valaminek van, minimális különbségekkel, több változata.

  • FTeR

    addikt

    válasz dabadab #80 üzenetére

    nem. ha figyelmesen újra elolvasod, akkor láthatod, h erre is kitértem.
    egy noki és pl egy samsung mobil, 2 külön vállalat teljesen eltérő terméke, ugyanarra a feladatra. ugyanúgy, mint a win és a osx 2 külön vállalat teljesen eltérő terméke, ugyanarra a feladatra.
    de ez nem áll fenn két linux disztrib között.

  • FTeR

    addikt

    válasz dabadab #82 üzenetére

    asszem ezen nem fogok tudni segíteni. kár, h nem tudom úgy elmondani, h megértsd. a mondvacsinált párhuzamok logikáján meg biztos nem fogok lovagolni.

    a lényeg az, h adott mobil teljesen eltérő fejlesztés, míg pl a linux nem az. habár a példa ott hibádzik, h egy mobil elég kompakt dolog. a kommunikációs szabványokat leszámítva nem nagyon van értelme egyéb kikötéseknek, mert az átjárhatóság nulla. ha jobban belegondolok, ez pont az én mondókámat támasztja ála, hiszen a komunikációs szabványokon keresztül tökéletesen megértik egymást, de nincs gondjuk az egymás alkatrészeivel való kompatibilitással.
    a szabványoknak (pl a pc-k alkatrészeinek szabványainak), azért van létjugosultsága, mert egy közös modellhez, de eltérő termékhez, több gyártó is készíthet belátása szerint jobb alkatrészt.
    de itt is előjön az, h egy hw és sw stuktúra között nem lehet párhuzamot vonni. egy osnek az lenne a dolga, h egy eltőre hw-n egysége felületet biztosítson és nem arra, h saját maga kompatibilitásával vesződjön. erre mondtam, h gerjesztett probléma.
    talán vmi átmenetkén a dx10et tudnám említeni, aminek nyomán az új graf kártyák jóval egységesebbek lettek (így sok problémátol megszabadítva a fejlesztőket), miközben a kártyák egyértelműen megkülönböztethetőkek maradtak egymástól.

    a probléma a szabványok helyével van. az helyén való, h egy egyébként egymástól eltérő grafikus kártyák a dx (monthatnám az opengl-t is...) kvázi szabványossága (de facto) nyomán közös nevezőre jutnak, de pl helytelen -a grafkarinál maradva- a kártyáknál(+alaplapoknál) a crossfire vs. sli megoldásokkal gerjesztett probléma.
    a linux disztribeknél az utóbbi jelenség figyelhető meg.
    ilyen lett volna az intel 64bites procija is, ha üzleti megfontolásból, szándékosan (technológiailag indokolatlanul) eltért volna az amd féle utasításkészlettől. (még jó, h ms közbelépett...)

    megint eljutunk oda, h a szép elmélet ütközik a gyakorlattal. szépen hangzik, h legózz magadnak linuxot, de pont a hatékonyság kapcsán fejtegettem, h az egységesség mitől is jobb.
    ebből a szempontból a különböző crossplatform frameworkök crossplatformitása is csak a sz*nak egy pofon. főleg, h a frameworkök között sincs egységesség (miért is lenne...). szép, h a .net-nek sok könyvtára van, ha alig győzik a mono fejlesztését és szép, h a JVM mindenhol elérhető, ha a legkissebb közös nevezőn nyújtja a minimumot

    a kubuntu, debian és egyéb disztribekkel, pont azt mondom, h az egymástól való eltérésükkel van gondom. erre írtam azt a belső rivalizálós gondolatot.

    asszem idáig már soxor eljutottunk. amit te látsz hatalmas jónak, szerintem pont az a legnagyobb baja, így sosem fogjuk megérteni egymást.

Új hozzászólás Aktív témák